نوشهر سفیدپوش شد/ مسدود شدن راه ارتباطی کجور

نخستین برف زمستانی شهرستان گردشگرپذیر نوشهر را سفیدپوش کرد.
در آخرین روزهای نخستین ماه زمستان، شهر، خیابانها و روستاهای بخش مرکزی و ارتفاعات نوشهر شاهد اولین بارش برف همراه با تگرگ بوده که مردم این شهر را در بخش های شهری آن مملو از شور و شادی کرده و در بخش های روستایی باغداران را نگران کرده است.
بر اساس گزارش هواشناسی نوشهر، ارتفاع بارش برف در مناطق شهری تا عصر امروز به 12 سانتی متر و دمای محیطی آن به صفر درجه خواهد رسید و از غروب امروز از شدت بارش برف کاسته خواهد شد.barf01
تشکیل ستاد حوادث در نوشهر
فرماندار نوشهر با اشاره به شدت بارش برف در نوشهر گفت: دستگاههای امدادی و اجرایی شهرستان با آمادگی کامل در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند.
محمدعلی قمی اویلی افزود: ستاد مدیریت بحران شهرستان تشکیل شده و تدابیر لازم برای آن صورت گرفته است.
بارش برف بطور کامل منطقه کجورنوشهر را غرق سفیدی برف کرده است. دما در کجور به منفی 4 درجه سانتیگراد رسیده است.
بخشدار کجور با اشاره به شدت بارش برف در کجور گفت: با وجود تلاش همکاران اداره راه در بخش کجور متاسفانه همه راه های مواصلاتی به علت بارش برف مسدود است.80499998-3641956
سید نادر موسوی زاده افزود: هم اکنون ارتفاع برف در کجور به نیم متر رسیده و راه ارتباطی بیش از 60 پارچه آبادی بخش کجور مسدود و تنها در مسیر اصلی با همت راهداران و پرسنل اداره راه شهرستان نوشهر شاهد تردد خودرو مجهز به زنجیر چرخ هستیم.
بخشدار کجور با بیان آنکه نگرانی برای سوخت وجود ندارد افزود: با تدابیر صورت گرفته قبل از شروع سرما، توزیع و ذخیره سوخت در بین ساکنان بخش کجور صورت گرفته و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
وی خواستار اعزام تجهیزات و ماشین آلات راهداری و برف روبی برای بازگشایی مجدد راههای ارتباطی بخش کجور شد.
سید نادر موسوی زاده از روستاهای نیمور، سما، کندلوس، اسلام آباد، میخساز، نیچکوه و لرگان به عنوان روستاهایی یاد کرد که راه ارتباطی آنها با قطع شده است.
وی افزود: نیروهای راهداری منطقه در حال بازگشایی محورهای ارتباطی روستاهای این بخش هستند.80499998-3641944
موسوی زاده گفت: با وجود ادامه بارش برف سنگین، تاکنون هیچگونه قطعی در شبکه های آب، برق و مخابرات این بخش گزارش نشده است.
وی با انتقاد از حضور نیافتن بموقع نیروهای راهداری و کمبود تجهیزات لازم برفروبی در این بخش، خواستار افزایش امکانات راهداری منطقه شد.(عکس/سید محمد اکبرموسوی،ایرنا)

چاپ | کد خبر: 1886

دیدگاه

رفتن به نوارابزار